Časté otázky

Co mám čekat, když mezi vás příjdu?

Naše setkání má roky zažitou strukturu a pravidla, jimiž se řídí každé setkání.V první části večera se členové klubu střídají v tzv. rolích, mezi něž patří průvodce večerem, bavič či balamut. Zlatým hřebem je pak vždy mini-soutěž v krátkých nepřipravených řečech, ukazujících, jak pohotově, smysluplně a vtipně dokáže řečník reagovat na položenou otázku. Druhou část pak tvoří připravené řeči na různá vážná či humorná témata. Vzápětí pak dostávají zpětnou vazbu, což jim i ostatním umožňuje se zlepšovat.

 

Musím se někam předem hlásit, když chci přijít?

Ne. Prostě jen přijďte. Budete vítaným hostem.

 

Musím aktivně vystupovat?

Ne. Jako host můžete veškeré vystupování odmítnout, což budeme plně respektovat.

 

Můžu aktivně vystupovat?

Ano, byť v omezené míře. Nejprve je to tzv. představovací kolečko, kdy se krátce představují všichni členové a reagují na slovo dne. Uvítáme, když se zapojí i host a řekne o sobě pár slov. Dále se můžete zúčastnit soutěže Témata bez přípravy. Na závěr celého večera oceníme, když nám řeknete, jak se Vám naše setkání líbilo.

 

Neziskový klub… Je to opravdu zdarma?

Pro Vás jako hosta ano. Řádní členové klubu platí pravidelné členské poplatky. Podrobnější informace naleznete na stránce o členství v klubu.

 

Není pro mne lepší zaplatit si odborný řečnický kurz u renomované vzdělávací instituce?

Pokud potřebujete rychle zlepšit své prezentační dovednosti nebo řečnické schopnosti, pak vám takový kurz můžeme doporučit. Zkušený lektor, který se vám bude plně věnovat, vám dokáže, zejména na začátku, výrazně pomoci. Co je potřeba si ale uvědomit, je fakt, že většina nabízených kurzů je poměrně krátká. Dobrým řečníkem se člověk nestane za týden, natož přes víkend! V tomto ohledu je náš klub, scházející se každý týden, opravdu jedinečný. Vezmete-li do úvahy také finanční stránku věci, snadno zjistíte, že za cenu našeho ročního členského poplatku si pořídíte maximálně víkendový kurz rétoriky.

 

Uvažuji, že bych přišel na Vaše anglické setkání, ale nevím, zda je má angličtina dost dobrá.

Drtivá většina účastníků našich anglických setkání jsou Češi. Jazyková úroveň je rozdílná. Od vynikající angličtiny vybroušené během několika let v zahraničí až po lidi, kteří se jazyk učili jen na škole. Přijďte a uvidíte. Pokud jste středně pokročilí, neměli byste mít problém.

 

Co tam vlastně chodí za lidi?

Typická otázka, která zajímá snad každého, ale nikdo se na ni nezeptá. Typický účastník má okolo třiceti let, mezi našimi členy najdete ale i studenty střední školy či lidi s věkem přes 50 let.

 

Zní to zajímavě, ale když mi je blbé jít sám mezi nějaké cizí lidi…

A nejste vy náhodou člověk? Velké množství lidí má skutečně problém přijít do skupiny cizích lidí. Důvodem je sebecenzura, obavy ze ztrapnění, strach, že po nich někdo bude něco chtít… Je to zkrátka normální. Ostatně prošla si tím i většina našich členů. Přitom o nic nejde. Pokud vás nezaujmeme, prostě se sbalíte, odejdete o přestávce a už nás nikdy neuvidíte.

 

Všechno to na mě působí nějak moc pozitivně. Není v tom nějaký háček?

Když teď napíšeme, že není, budete nám věřit? Věřte alespoň tomu, že Toastmasters jsou striktně NEnáboženská a NEpolitická organizace. I kdybychom ve skutečnosti byli tajný spolek Uctívačů Ginga, tak jediné, o co můžete přijít, je Váš čas.

Pokud jste dočetli až sem, je zřejmé, že jsme Vás něčím zaujali. Pokud se Vám teď hlavou honí důvody, proč přesto do klubu nejít, je to přirozené. Pokuste se je pro jednou hodit za hlavu a odvážně vplujte do neznámých vod našeho klubu.

 

Těšíme se na Vás!

PŘIJĎ ZAPRACOVAT NA SVÉM PROJEVU

Co 14 dní ve středu od 18:00 (česky)
(anglické setkání prozatím pozastavena)

Příští setkání se koná:

Toastmasters Ostrava